| ☆
|
Chablis
|
12 år |
gelding |
– |
M. Thorup, C. och R. Merrild
|
– |
151 |
19.2% |
1 467 977 |
| ☆
|
Chaconne C.
|
5 år |
gelding |
Östersund |
Firma Håkan Berglund
|
Berglund Håkan
|
14 |
14.3% |
103 200 |
| ☆
|
Chain of Command
|
6 år |
gelding |
– |
Rune Solheim /Nesttun
|
– |
40 |
5% |
238 793 |
| ☆
|
Chaina
|
6 år |
mare |
– |
San Fransisco Group Stable LLC
|
– |
57 |
21.1% |
1 533 303 |
| ☆
|
Chainsaw
|
4 år |
gelding |
Färjestad |
En av Stall Kennys Andelshästar
|
Goop Björn
|
4 |
25% |
69 000 |
| ☆
|
CHAIRMANFOURTIMES
|
3 år |
gelding |
– |
Andy Finneran and Garry Wilkie Wilson
|
– |
9 |
22.2% |
646 888 |
| ☆
|
Chairmanoftheboard
|
3 år |
gelding |
– |
Amerman Racing Stables, LLC (Mr. an
|
– |
0 |
0% |
0 |
| ☆
|
Chaka Khan
|
4 år |
mare |
– |
Jesper Neiiendam och Marco Thordal
|
– |
4 |
0% |
5 990 |
| ☆
|
Chakra J.
|
3 år |
mare |
Romme |
Josefsson Caroline & Nolimit AB
|
Josefsson Caroline
|
0 |
0% |
0 |
| ☆
|
Challenge Accepted
|
6 år |
gelding |
– |
Ole och Tina Jespersen
|
– |
23 |
26.1% |
165 518 |
| ☆
|
Chambersville
|
3 år |
stallion |
– |
Shortleaf Stable, Inc. (John Ed Ant
|
– |
7 |
14.3% |
947 342 |
| ☆
|
Chamori
|
8 år |
mare |
– |
Stall Kaffe
|
– |
21 |
14.3% |
349 321 |
| ☆
|
Champ Lane
|
10 år |
gelding |
Örebro |
Jernemyr Magnus & Sedström Linda
|
Sedström Linda
|
47 |
29.8% |
1 435 300 |
| ☆
|
Champ Ness
|
6 år |
gelding |
Boden |
Worrsjö Tomas & Elisabeth
|
Worrsjö Tomas
|
15 |
13.3% |
79 000 |
| ☆
|
CHAMPAGNE BLAZE
|
3 år |
mare |
– |
Messrs T Gujadhur, R M Sewgoolam and Wernars Family
|
– |
6 |
0% |
5 293 |
| ☆
|
Champagne Brunch
|
4 år |
mare |
– |
Tami Bobo
|
– |
9 |
0% |
399 283 |
| ☆
|
CHAMPAGNE POWDER
|
4 år |
gelding |
– |
S Jones, P Burrell and Pfi Cole Ltd
|
– |
10 |
10% |
684 897 |
| ☆
|
Champagne Power
|
5 år |
mare |
Årjäng |
Pettersson & Wiik AB, Årjäng
|
P Wiik Birger
|
9 |
11.1% |
80 800 |
| ☆
|
CHAMPION AGAIN OLE
|
4 år |
gelding |
– |
King Power Racing Co Ltd
|
– |
6 |
33.3% |
158 019 |
| ☆
|
CHAMPION WARRIOR
|
6 år |
gelding |
– |
Glistian (Pty) Ltd (Nom: J da Mata) and Mr L M Michael
|
– |
24 |
20.8% |
208 838 |
| ☆
|
CHAMPONELLE
|
5 år |
gelding |
– |
Hollywood Racing (Nom: Mr A Delpech)
|
– |
28 |
14.3% |
182 846 |
| ☆
|
CHAMPONIE
|
3 år |
mare |
– |
Mrs J H Heslop
|
– |
2 |
100% |
134 283 |
| ☆
|
Champus
|
5 år |
gelding |
Eskilstuna |
Team Boback KB
|
Svedberg Markus B
|
15 |
33.3% |
273 500 |
| ☆
|
Chamsin
|
4 år |
mare |
Romme |
Westlund Grahn Catarina & Grahn Linn
|
Westlund Grahn Catarina
|
15 |
6.7% |
86 900 |
| ☆
|
CHANCELLOR
|
4 år |
gelding |
– |
Cheveley Park Stud
|
– |
9 |
44.4% |
1 292 893 |
| ☆
|
CHANCHENG GLORY
|
6 år |
gelding |
– |
Chancheng Racing Syndicate
|
– |
36 |
22.2% |
30 069 431 |
| ☆
|
Chanel Trio
|
8 år |
mare |
Åby |
Denco HB, Kållered
|
Haapakangas Veikko
|
57 |
7% |
1 187 031 |
| ☆
|
CHANGE OF FORTUNE
|
7 år |
gelding |
– |
Mr Alan J Williams
|
– |
35 |
2.9% |
230 222 |
| ☆
|
Chantecler
|
5 år |
gelding |
– |
Andre Tangen-Morten Langli
|
– |
19 |
31.6% |
327 023 |
| ☆
|
Chantilly
|
3 år |
mare |
– |
Jan Olsen och VIP's
|
– |
0 |
0% |
0 |
| ☆
|
Chanto Victoria
|
6 år |
mare |
– |
Knut Brevik /Agdenes
|
– |
17 |
52.9% |
238 342 |
| ☆
|
Chaparrita
|
6 år |
mare |
– |
Theophilus Deonta Adams Scales, Jr.
|
– |
63 |
25.4% |
1 470 483 |
| ☆
|
Chaperon Rouge
|
6 år |
mare |
– |
SG Galopp AB o Nilsson Camilla
|
– |
2 |
0% |
3 500 |
| ☆
|
Chaplin
|
6 år |
gelding |
– |
JC Racing Stable (Jose M. Castro)
|
– |
32 |
18.8% |
1 091 315 |
| ☆
|
Chaplin
|
6 år |
gelding |
Åby |
Pgö Collector And Stable AB, Halmstad
|
Bergh Robert
|
42 |
14.3% |
443 700 |
| ☆
|
Chapman Hörda
|
14 år |
gelding |
Vaggeryd |
Persson Per-Ingmar, Tobias & Sofia
|
Persson Per-Ingmar
|
96 |
1% |
239 500 |
| ☆
|
Chappel
|
5 år |
gelding |
– |
Stald MM o L T Racing
|
– |
16 |
18.8% |
565 675 |
| ☆
|
Chapuy
|
12 år |
gelding |
Örebro |
Wedenberg Inger, Värmdö
|
Lindblom Åke
|
113 |
19.5% |
3 924 757 |
| ☆
|
CHARACTER TESTING
|
5 år |
gelding |
– |
Ursa Major Racing Ltd and Partner
|
– |
22 |
4.5% |
366 980 |
| ☆
|
Chardonnay
|
5 år |
mare |
Dannero |
Team Sommarhästen - Ofcourse
|
Strinnlund Malin
|
27 |
3.7% |
208 700 |
| ☆
|
Chardonnay A.F.
|
4 år |
mare |
Axevalla |
Strid Svensson Nils, Götene
|
Strid Svensson Nils
|
9 |
22.2% |
126 000 |
| ☆
|
Charente Bro
|
3 år |
mare |
Eskilstuna |
Olof Brodin (Chartering) AB,Sollentuna
|
Svedberg Markus B
|
3 |
0% |
62 500 |
| ☆
|
CHARGE IT
|
3 år |
mare |
– |
Varsfontein Stud (Pty) Ltd (Nom: Mr J S Kalmanson)
|
– |
8 |
25% |
249 782 |
| ☆
|
CHARGING BULL
|
4 år |
gelding |
– |
Apollo Horses I
|
– |
7 |
0% |
23 959 |
| ☆
|
CHARGING THUNDER
|
8 år |
gelding |
– |
Goodfellow And Lawson
|
– |
53 |
20.8% |
2 516 195 |
| ☆
|
CHARIKLO
|
3 år |
mare |
– |
D de Andrade and S Gaskell
|
– |
7 |
14.3% |
28 901 |
| ☆
|
Chariots of Fire
|
4 år |
gelding |
– |
uppgift saknas
|
Jutila Mika
|
4 |
50% |
74 416 |
| ☆
|
CHARITY GAIN
|
6 år |
gelding |
– |
Ng Wing Shuen & Ng Wing Yin
|
– |
16 |
12.5% |
3 539 932 |
| ☆
|
CHARITY TOGETHER
|
4 år |
gelding |
– |
Charity Racing Syndicate
|
– |
11 |
9.1% |
1 381 672 |
| ☆
|
CHARLATAN
|
6 år |
gelding |
– |
Tick Tock Partnership
|
– |
34 |
14.7% |
423 355 |