| Häst | Ålder | Kön | Hembana | Ägare | Tränare | Starter | V% | Prispengar | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ☆ | ILLENC DES BOSC | 8 år | gelding | – | B. PARERA FERRER | – | 28 | 35.7% | 3 203 153 |
| ☆ | ILLICO DE BOUTEAU | 8 år | gelding | – | B. DUPUIS | – | 89 | 10.1% | 1 857 708 |
| ☆ | ILLICO DE VAU | 8 år | gelding | – | Ecurie A & B ANGOT | – | 80 | 7.5% | 1 183 349 |
| ☆ | ILLICO DES BROUETS | 8 år | gelding | – | A. DAULIER | – | 55 | 10.9% | 918 757 |
| ☆ | ILLICO DU BISET | 8 år | gelding | – | D. CINIER | – | 50 | 22% | 1 505 356 |
| ☆ | ILLICO DU JAS | 8 år | gelding | – | Y. HAGEGE | – | 72 | 9.7% | 2 167 818 |
| ☆ | ILLIMITEE | 8 år | mare | – | F. GINARD | – | 59 | 20.3% | 1 668 052 |
| ☆ | ILLINOIS | 5 år | stallion | – | Mr D Smith, Mrs J Magnier, Mr M Tab | – | 13 | 30.8% | 12 179 169 |
| ☆ | Illuminato | 4 år | stallion | Bergsåker | SRF Stable | Wäjersten Daniel | 4 | 75% | 156 500 |
| ☆ | Illuminatrice | 4 år | mare | – | Daniel Preiss and Autumn Van Rooy | – | 4 | 0% | 377 997 |
| ☆ | ILLUMINOUS | 6 år | gelding | – | Christina Y C Ting, Chen Wen Bin, Yan Ming & Victor Koong Hing Yeung | – | 21 | 4.8% | 5 088 611 |
| ☆ | Illusion of Joy | 5 år | gelding | Hagmyren | Stall Crazy of Joy - Easy | Persson Jan-Olov | 33 | 21.2% | 428 621 |
| ☆ | Illustrious One | 6 år | mare | – | C. och C. Juul och C. Clausen | – | 39 | 15.4% | 264 057 |
| ☆ | Illyrian | 4 år | gelding | Jägersro | Stall Vermont | Kolgjini Lutfi | 11 | 0% | 103 700 |
| ☆ | ILMAT DES KECHES | 8 år | gelding | – | Ecurie Jean Paul MARMION | – | 51 | 21.6% | 2 347 542 |
| ☆ | Iloveyou Butcher | 6 år | mare | – | Stald Butcher A/S | – | 40 | 15% | 770 221 |
| ☆ | Iloveyou Butcher | 6 år | mare | – | uppgift saknas | Jensen Flemming | 27 | 7.4% | 709 837 |
| ☆ | ILTON CASH | 8 år | gelding | – | Ecurie des CHARMES | – | 53 | 24.5% | 1 768 147 |
| ☆ | ILTON DE BELLANDE | 8 år | gelding | – | L. GAUTHIER | – | 58 | 10.3% | 1 906 883 |
| ☆ | ILTON ROYAL | 8 år | gelding | – | Ecurie Alexis GRIMAULT | – | 50 | 20% | 3 903 491 |
| ☆ | IM THE BUZZ | 6 år | mare | – | Mrs S Viljoen | – | 35 | 11.4% | 183 154 |
| ☆ | IMAGE CHARENTAISE | 8 år | mare | – | Ecurie Régis MAURICE | – | 51 | 11.8% | 2 048 621 |
| ☆ | IMAGE D'ATALANTE | 8 år | mare | – | Y. FAUCHEUX | – | 71 | 9.9% | 2 090 591 |
| ☆ | IMAGE D'HERFRAIE | 8 år | mare | – | Ecurie du HARAS D'ERABLE | – | 62 | 9.7% | 1 616 640 |
| ☆ | IMAGINABLE | 6 år | gelding | – | Mr R M Sewgoolam | – | 33 | 18.2% | 278 901 |
| ☆ | Imagination | 5 år | stallion | – | SF Racing, LLC (G. Murphy), Starlig | – | 16 | 25% | 19 909 399 |
| ☆ | Imagine | 6 år | mare | – | PT Handel och Konsulent v/P.Tindbæk | – | 34 | 2.9% | 94 831 |
| ☆ | Imagine John | 3 år | stallion | – | Pure Bred Funding, LLC (Michael Kis | – | 6 | 16.7% | 946 599 |
| ☆ | Imagine Light | 6 år | mare | – | Charlotte Christiansen | – | 27 | 7.4% | 133 699 |
| ☆ | IMAGINE THAT | 3 år | mare | – | Candy Deal and Jensen | – | 1 | 0% | 0 |
| ☆ | IMAKO VERDERIE | 8 år | gelding | – | Ecurie de la VERDERIE | – | 62 | 9.7% | 1 481 560 |
| ☆ | IMELDA | 8 år | mare | – | Mlle N. DORDAIN | – | 60 | 16.7% | 2 455 168 |
| ☆ | IMHOTEP FROMENTRO | 8 år | gelding | – | Ecurie LEOMY | – | 61 | 13.1% | 2 239 915 |
| ☆ | IMMEDIATE JEWEL | 3 år | gelding | – | Mrs E Harrison | – | 2 | 0% | 12 607 |
| ☆ | Immortal | 3 år | mare | Kalmar | Andersson Heiki, Ronneby | Persson Fredrik | 7 | 14.3% | 117 000 |
| ☆ | Immortalised | 3 år | stallion | – | Feld Family Racing and Starry Night | – | 3 | 66.7% | 618 819 |
| ☆ | IMOKO JIBELAU | 8 år | gelding | – | D. PINNA | – | 61 | 14.8% | 2 503 142 |
| ☆ | Imola L.C. | 6 år | gelding | Halmstad | Gustavsson Erica, Halmstad | Gustavsson Erica | 21 | 4.8% | 93 000 |
| ☆ | IMPACT CASTELETS | 8 år | gelding | – | Ecurie Ch. BRIDAULT | – | 62 | 11.3% | 1 516 927 |
| ☆ | IMPACT OAKS | 8 år | gelding | – | Ecurie des CHENES | – | 59 | 8.5% | 825 975 |
| ☆ | IMPACT PLAYER | 8 år | gelding | – | G. NAEL | – | 56 | 3.6% | 1 571 067 |
| ☆ | IMPACTDARCHE | 8 år | gelding | – | D. CINIER | – | 66 | 7.6% | 1 015 359 |
| ☆ | Impala | 6 år | mare | – | H.Nielsen,M.Stengaard och L.Christensen | – | 40 | 7.5% | 74 155 |
| ☆ | IMPALA DE VAL | 8 år | gelding | – | Ecurie JP AND CO | – | 56 | 41.1% | 7 716 057 |
| ☆ | Impala V.E. | 9 år | gelding | Visby | Olsson Kamilla, Slite | Olsson Kamilla | 36 | 2.8% | 163 800 |
| ☆ | Impala V.S. | 9 år | mare | Romme | Hermin Kjell, Sala | Hermin Kjell | 35 | 2.9% | 150 100 |
| ☆ | Impala Wise As | 3 år | mare | Solvalla | Comiantale SRL, Italien | Gocciadoro Alessandro | 6 | 33.3% | 193 270 |
| ☆ | IMPALA WISE AS | 0 år | – | – | – | – | 0% | 0 | |
| ☆ | IMPARTIAL | 8 år | gelding | – | Ecurie D L | – | 84 | 6% | 2 061 937 |
| ☆ | IMPENDING LEGACY | 4 år | gelding | – | Tsang Siu Wan | – | 3 | 0% | 0 |