| Häst | Ålder | Kön | Hembana | Ägare | Tränare | Starter | V% | Prispengar | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ☆ | LULU JIVE | 5 år | gelding | – | A. TAIEB | – | 27 | 14.8% | 655 584 |
| ☆ | LULU QUICK | 5 år | gelding | – | Ecurie QUICK STAR | – | 9 | 33.3% | 277 581 |
| ☆ | LULU THICEMA | 5 år | gelding | – | Ecurie MIL'STUD | – | 20 | 15% | 476 461 |
| ☆ | Lulubelle | 5 år | mare | Örebro | Odensbackensridcenter & Entr. AB | Snobl Susanne | 29 | 6.9% | 156 250 |
| ☆ | Lumettaja | 11 år | stallion | – | Pala Unelmaa Team | – | 108 | 15.7% | 1 720 391 |
| ☆ | Lumiere | 4 år | gelding | – | Enghavegard Aalborg ApS, Danmark | – | 13 | 15.4% | 76 284 |
| ☆ | Lumiere | 4 år | mare | – | Heidi Vægter Lønborg | – | 6 | 0% | 18 630 |
| ☆ | LUMIERE BLUE | 5 år | mare | – | R. DANIEL | – | 24 | 12.5% | 553 743 |
| ☆ | LUMIERE DAIRPET | 5 år | mare | – | Ecurie du DAMIER | – | 16 | 12.5% | 460 797 |
| ☆ | Lumiere Rouge | 6 år | mare | Jägersro | Elias Karin, Blentarp | Waldmüller Markus | 13 | 23.1% | 191 900 |
| ☆ | LUMINEUX | 5 år | gelding | – | J.L. BOESPFLUG | – | 24 | 4.2% | 518 104 |
| ☆ | LUMINOSITY | 5 år | mare | – | Sté. Ent. Etienne DUBOIS | – | 28 | 7.1% | 1 713 023 |
| ☆ | Luminosity Gift | 6 år | gelding | Åby | Johansson Håkan E, Vegby | Johansson Håkan E | 55 | 7.3% | 231 300 |
| ☆ | Luminous Beauty | 2 år | mare | – | horseOlogy Racing (Katie Miranda), | – | 0 | 0% | 0 |
| ☆ | LUMINOUS STAR | 5 år | mare | – | J. SECHE | – | 29 | 3.4% | 1 080 034 |
| ☆ | LUMIZIANA | 5 år | mare | – | N. BAUDRON | – | 19 | 15.8% | 740 398 |
| ☆ | LUNA BEAUX | 3 år | mare | – | Major Wintle Partnership | – | 11 | 9.1% | 50 592 |
| ☆ | Luna Derm | 4 år | mare | Jägersro | Poulsen Jens, Danmark | Ecce Ken | 10 | 10% | 68 230 |
| ☆ | LUNA DOMA | 5 år | mare | – | Ecurie Léo ABRIVARD | – | 25 | 12% | 659 841 |
| ☆ | LUNA HAUFOR | 5 år | mare | – | Ecurie Christian BIGEON | – | 14 | 28.6% | 710 326 |
| ☆ | Luna Lane | 4 år | gelding | Jägersro | Bromstäd AB, m fl (Malmqvist Roger) | Malmqvist Roger | 16 | 6.3% | 161 500 |
| ☆ | Luna Lovegood | 4 år | mare | – | Victoria Fisker | – | 16 | 18.8% | 97 388 |
| ☆ | Luna Onion | 5 år | mare | – | Henriksen Lise, Danmark | – | 2 | 0% | 1 023 |
| ☆ | LUNA PARK | 5 år | mare | – | Mme N. ROUSSEL | – | 27 | 7.4% | 702 084 |
| ☆ | Luna Piena | 12 år | mare | Jägersro | Åkerblom-Bresch Solbritt, Västra Torup | Åkerblom-Bresch Solbritt | 101 | 0% | 319 500 |
| ☆ | Luna Sotto | 4 år | mare | – | PT Handel och Konsulent v/P.Tindbæk | – | 6 | 16.7% | 22 502 |
| ☆ | Luna Unica | 6 år | mare | Jägersro | Jemi Racing HB, Skurup | Pilenberg Mikael | 19 | 5.3% | 94 800 |
| ☆ | Lunalyn | 4 år | mare | – | Anders Sørensen | – | 12 | 0% | 38 283 |
| ☆ | LUNANOVA | 4 år | mare | – | If Only Partnership | – | 15 | 20% | 171 622 |
| ☆ | Lunar Unit | 6 år | mare | – | Crossed Sabres Farm LLC (Carolyn Vo | – | 36 | 5.6% | 467 202 |
| ☆ | LUNARIO | 6 år | gelding | – | Mr Luke Dace | – | 30 | 16.7% | 632 465 |
| ☆ | Lunatic Fighter | 6 år | stallion | – | Peaky Blinders Stable | – | 14 | 28.6% | 94 746 |
| ☆ | Lundåsens Affe | 5 år | stallion | Bergsåker | Lundahl Martin, Liden | Lundahl Martin | 12 | 33.3% | 183 500 |
| ☆ | Lundåsens Linus | 5 år | gelding | Bergsåker | Lundahl Martin, Liden | Lundahl Martin | 17 | 23.5% | 187 900 |
| ☆ | Lundåsens Saga | 6 år | mare | Bergsåker | Lundahl Martin, Liden | Lundahl Martin | 18 | 5.6% | 98 100 |
| ☆ | Lundåsens Teknik | 8 år | stallion | Bergsåker | Lundahl Martin, Liden | Lundahl Martin | 47 | 31.9% | 1 008 300 |
| ☆ | LUNDU DE LOU | 5 år | gelding | – | M. DE SOUSA DIAS | – | 23 | 4.3% | 404 692 |
| ☆ | LUNE DE L'EMION | 5 år | mare | – | Y. DOCQUIN | – | 26 | 3.8% | 620 655 |
| ☆ | LUNE LUMALO | 5 år | mare | – | J.P. FLAMENT | – | 31 | 9.7% | 577 375 |
| ☆ | LUNELLA LEMAN | 5 år | mare | – | B. ROBIN | – | 26 | 26.9% | 2 529 285 |
| ☆ | Luottomies | 8 år | gelding | – | Team Aina Luottavaisin Mielin | – | 49 | 20.4% | 359 774 |
| ☆ | LUPIN D'OLMEN | 5 år | stallion | – | Ecurie OLMENHOF | – | 19 | 52.6% | 2 070 342 |
| ☆ | LUPIN DE LA VALLEE | 5 år | gelding | – | J.PH. DARD | – | 28 | 0% | 399 234 |
| ☆ | LUPIN DES SOURCES | 5 år | gelding | – | M. HANQUIER | – | 18 | 16.7% | 334 614 |
| ☆ | LUPIN DU BOURG | 5 år | gelding | – | J. BAUWENS | – | 21 | 4.8% | 436 729 |
| ☆ | Lupin Mearas | 5 år | gelding | Eskilstuna | Olof Brodin (Chartering) AB,Sollentuna | Svedberg Markus B | 31 | 16.1% | 596 300 |
| ☆ | Luqa International | 4 år | mare | – | Ewa Silfverberg Liljeros | – | 18 | 0% | 52 289 |
| ☆ | LUSANIO DE WARNOC | 5 år | stallion | – | PH. DETAELLENAERE | – | 22 | 4.5% | 857 139 |
| ☆ | Lush Life | 3 år | mare | – | Stall Klaring - Easy | – | 5 | 0% | 81 000 |
| ☆ | LUSSABEAU | 5 år | gelding | – | Christophe AMIGO | – | 38 | 0% | 423 958 |