| Häst | Ålder | Kön | Hembana | Ägare | Tränare | Starter | V% | Prispengar | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ☆ | Järvsö Ingvild | 7 år | mare | Gävle | Storm Anneli & Andersson Nicole | Storm Anneli | 15 | 20% | 147 500 |
| ☆ | Järvsö Jan | 3 år | stallion | Hagmyren | Stall Kålhagen - Ofcourse | Persson Jan-Olov | 5 | 60% | 80 000 |
| ☆ | Järvsö Josefin | 4 år | mare | Hagmyren | Easy KB, Uppsala | Persson Jan-Olov | 7 | 28.6% | 133 500 |
| ☆ | Järvsö Karin | 7 år | mare | Färjestad | Nima's Konsult AB, Karlstad | Sundqwist Nicklas | 46 | 10.9% | 451 626 |
| ☆ | Järvsö Kurt | 8 år | stallion | Hagmyren | Ofcourse KB, Kovland | Eriksson Jenny | 71 | 22.5% | 1 303 800 |
| ☆ | Järvsö Nicklas | 3 år | stallion | Hagmyren | Easy KB, Uppsala | Persson Jan-Olov | 1 | 0% | 4 000 |
| ☆ | Järvsö Rikard | 5 år | stallion | Hagmyren | Easy KB, Uppsala | Persson Jan-Olov | 16 | 37.5% | 259 200 |
| ☆ | Järvsö Robert | 4 år | stallion | Hagmyren | Easy KB, Uppsala | Persson Jan-Olov | 8 | 62.5% | 225 000 |
| ☆ | Järvsö Sally | 8 år | mare | Färjestad | Stall Nybondgården | Kruse Annelie | 35 | 5.7% | 189 600 |
| ☆ | Järvsöbläs | 5 år | gelding | Färjestad | Uss Racing AB, Mullhyttan | Jakobsson Magnus | 13 | 23.1% | 127 186 |
| ☆ | Järvsökotten | 3 år | stallion | Hagmyren | Familjen Södervall AB, Eldsberga | Persson Jan-Olov | 4 | 75% | 80 000 |
| ☆ | Järvsöodin | 13 år | stallion | Hagmyren | Stall Slugas | Persson Jan-Olov | 151 | 26.5% | 4 399 503 |
| ☆ | Järvsötekno | 12 år | gelding | Boden | Gedlund Annica & Vestin Fredrik | Gedlund Annica | 87 | 5.7% | 409 500 |
| ☆ | JASMIN BLANC | 7 år | gelding | – | Ecurie FIF | – | 48 | 14.6% | 1 647 039 |
| ☆ | JASMIN BLEU | 7 år | gelding | – | P. BREVUNE | – | 57 | 12.3% | 950 467 |
| ☆ | JASMIN DU NORD | 7 år | gelding | – | P. DELAPORTE | – | 29 | 24.1% | 1 273 293 |
| ☆ | JASMIN DU POHOSE | 7 år | gelding | – | B. SERAIS | – | 33 | 9.1% | 478 317 |
| ☆ | JASMIN GEMA | 7 år | gelding | – | Ecurie Marc SASSIER | – | 51 | 19.6% | 1 851 596 |
| ☆ | JASMIN VIVANCIERE | 7 år | gelding | – | J. PLANCHARD | – | 46 | 10.9% | 1 404 442 |
| ☆ | JASMINE DE FORGAN | 7 år | mare | – | Ecurie HOUSSIN JEREMY | – | 48 | 10.4% | 1 153 113 |
| ☆ | JASMINE DE LYONS | 7 år | mare | – | J. HERARD | – | 75 | 2.7% | 788 262 |
| ☆ | JASMINE DE NEUVY | 7 år | mare | – | Ecurie du BERYL | – | 32 | 28.1% | 2 037 705 |
| ☆ | Jasmine Godiva | 4 år | mare | Bollnäs | Godiva AB, Bjärred | Cedergren Mikael | 2 | 0% | 7 900 |
| ☆ | Jason Crump | 6 år | gelding | – | C. Christensen och N. D. Kristensen | – | 58 | 3.4% | 104 478 |
| ☆ | Jason Crump D.K. | 6 år | gelding | – | uppgift saknas | Kristensen Niels D. | 6 | 0% | 6 614 |
| ☆ | Jason Express | 5 år | stallion | Åby | Onkel Invest Oy, Finland | Törnqvist Maria | 23 | 30.4% | 661 000 |
| ☆ | JASOUR | 5 år | stallion | – | AlMohamediya Racing | – | 16 | 18.8% | 2 882 094 |
| ☆ | Jasp | 7 år | gelding | – | Camilla Svendsen | – | 45 | 17.8% | 237 423 |
| ☆ | JASPE DU DOLLAR | 7 år | gelding | – | M.A. BOUVET | – | 62 | 6.5% | 1 699 215 |
| ☆ | JASPER DES PRES | 7 år | gelding | – | A. SINENBERG | – | 29 | 10.3% | 584 470 |
| ☆ | JASPER JOHNS | 7 år | stallion | – | Ecurie VIGENE | – | 57 | 3.5% | 579 667 |
| ☆ | JAURIAS | 7 år | gelding | – | Ecurie Hervé GUERIN | – | 47 | 14.9% | 1 309 150 |
| ☆ | Java Å. | 5 år | gelding | Solvalla | Svensson Kristina, Brottby | Jonsson Pernilla | 20 | 5% | 115 400 |
| ☆ | Java Buzz | 7 år | gelding | – | La Marca Stable (Thomas La Marca) | – | 31 | 9.7% | 2 567 724 |
| ☆ | JAVA DE BOITRON | 7 år | mare | – | B. CARPENTIER | – | 47 | 6.4% | 1 204 907 |
| ☆ | JAVA DE CAPONET | 7 år | mare | – | Ecurie CHORT | – | 46 | 15.2% | 1 069 446 |
| ☆ | JAVA DES AUGERIES | 7 år | mare | – | Raffaele CEPPARULO | – | 59 | 5.1% | 768 724 |
| ☆ | JAVA DU CHERISAY | 7 år | mare | – | J.M. BANSARD | – | 62 | 6.5% | 1 408 481 |
| ☆ | JAVA FAST | 7 år | mare | – | E. AUMOITTE | – | 36 | 22.2% | 1 508 522 |
| ☆ | JAVADA DU MONT | 7 år | mare | – | Ecurie la TEAM DU SUD EST | – | 46 | 15.2% | 896 872 |
| ☆ | JAVANAIS | 7 år | gelding | – | P. BELAT | – | 52 | 5.8% | 796 558 |
| ☆ | JAVANAISE DE FARS | 7 år | mare | – | Ecurie HA DEVELOPPEMENT | – | 42 | 7.1% | 939 115 |
| ☆ | Javelle | 7 år | mare | Årjäng | Tilp Christina, m.fl | Tilp Christina | 43 | 11.6% | 367 008 |
| ☆ | JAVELOT DE HOUELLE | 7 år | gelding | – | Mme Barbara GUENET | – | 32 | 12.5% | 748 912 |
| ☆ | Javier Zet | 4 år | gelding | Solvalla | Stall Zet (Redén Daniel) | Redén Daniel | 16 | 12.5% | 606 250 |
| ☆ | JAVOTTE MADRIK | 7 år | mare | – | ET. HAMARD | – | 48 | 12.5% | 1 271 164 |
| ☆ | JAWAX DE KERYANN | 7 år | gelding | – | B. ROBIN | – | 50 | 16% | 1 403 897 |
| ☆ | JAWBREAKER | 3 år | gelding | – | Green Lightning Racing (Pty) Ltd | – | 8 | 0% | 11 195 |
| ☆ | Jawis | 10 år | gelding | – | W. Jensen, R. Jensen och M.K.Hansen | – | 73 | 8.2% | 220 984 |
| ☆ | JAWWAL | 4 år | gelding | – | J.ODCHAZEL-JOLY | – | 13 | 30.8% | 1 510 344 |