| Häst | Ålder | Kön | Hembana | Starter | V% | Prispengar | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Frank Gio | 5 år | stallion | – | 20 | 20% | 10 102 182 | Visa |
| Emoji | 10 år | stallion | – | 82 | 32.9% | 4 591 448 | Visa |
| Extreme | 10 år | stallion | – | 49 | 38.8% | 4 225 039 | Visa |
| Executiv Ek | 6 år | stallion | Solvalla | 13 | 23.1% | 3 260 416 | Visa |
| Demon | 7 år | stallion | Gävle | 53 | 20.8% | 2 347 258 | Visa |
| Cicero T.G. | 9 år | gelding | – | 38 | 18.4% | 2 224 870 | Visa |
| Feudale Degli Dei | 5 år | stallion | – | 17 | 35.3% | 1 803 279 | Visa |
| Smedheim Braut | 8 år | gelding | – | 46 | 10.9% | 1 680 617 | Visa |
| Lorenzo Boko | 8 år | gelding | Halmstad | 97 | 13.4% | 1 546 700 | Visa |
| Even Steven | 10 år | stallion | – | 73 | 28.8% | 1 402 143 | Visa |
| Henrik Will | 7 år | gelding | – | 50 | 28% | 1 314 822 | Visa |
| Just Perfect Sisu | 7 år | gelding | Axevalla | 59 | 11.9% | 1 275 960 | Visa |
| Type A. | 8 år | stallion | – | 48 | 10.4% | 1 240 807 | Visa |
| Point of Perfect | 6 år | stallion | – | 24 | 16.7% | 1 228 021 | Visa |
| Bleke Borken | 6 år | stallion | – | 42 | 59.5% | 1 213 344 | Visa |
| Exaudio Vici | 12 år | gelding | – | 49 | 36.7% | 1 170 237 | Visa |
| Omerta Boko | 5 år | gelding | – | 17 | 41.2% | 1 124 657 | Visa |
| Prinsesse Ness Tjo | 6 år | mare | – | 23 | 52.2% | 1 117 394 | Visa |
| Pave Sokken | 8 år | stallion | – | 96 | 11.5% | 1 114 873 | Visa |
| Global Dash | 7 år | gelding | – | 49 | 22.4% | 1 108 856 | Visa |
| Eld Vide C.G. | 6 år | stallion | Hagmyren | 60 | 10% | 1 107 300 | Visa |
| First Time Roc | 5 år | stallion | Åby | 26 | 15.4% | 1 096 759 | Visa |
| Marlon Boko | 8 år | gelding | – | 49 | 16.3% | 1 074 229 | Visa |
| Catchagaga Volo | 4 år | mare | – | 9 | 55.6% | 1 065 152 | Visa |
| The One | 8 år | gelding | – | 48 | 22.9% | 1 002 839 | Visa |
| Hauk Viktor | 9 år | gelding | – | 53 | 35.8% | 989 074 | Visa |
| Komnes Omer | 13 år | gelding | – | 121 | 10.7% | 980 948 | Visa |
| Cosmea | 6 år | mare | – | 11 | 36.4% | 953 865 | Visa |
| King Legend | 5 år | stallion | – | 18 | 27.8% | 922 886 | Visa |
| Indigo Sisu | 8 år | gelding | – | 74 | 8.1% | 912 184 | Visa |
| Domenik Jet | 7 år | gelding | Eskilstuna | 33 | 33.3% | 895 610 | Visa |
| No Limit Royalty | 11 år | gelding | – | 70 | 28.6% | 885 317 | Visa |
| Gogobet Sisu | 10 år | stallion | – | 71 | 11.3% | 884 146 | Visa |
| Judge Dredd Sisu | 7 år | gelding | Boden | 50 | 16% | 856 900 | Visa |
| Excalibur Gene | 5 år | gelding | – | 27 | 44.4% | 822 038 | Visa |
| Enea Font | 6 år | stallion | Solvalla | 16 | 37.5% | 816 413 | Visa |
| Global Destination | 7 år | gelding | – | 32 | 6.3% | 814 508 | Visa |
| America Dream | 8 år | stallion | – | 79 | 19% | 795 109 | Visa |
| Keiser C.K. | 7 år | stallion | – | 23 | 26.1% | 791 778 | Visa |
| Herbie Peak | 7 år | gelding | – | 53 | 11.3% | 780 680 | Visa |
| Sjöli Fryd | 8 år | mare | – | 60 | 16.7% | 760 640 | Visa |
| Fantomet | 10 år | stallion | – | 78 | 12.8% | 749 614 | Visa |
| Redbull Pellini | 8 år | gelding | Halmstad | 62 | 12.9% | 746 979 | Visa |
| Lake's Edina | 7 år | mare | Solvalla | 48 | 25% | 743 245 | Visa |
| Gambling Face | 10 år | gelding | – | 68 | 32.4% | 738 896 | Visa |
| Lobella | 9 år | mare | – | 39 | 15.4% | 734 606 | Visa |
| Millie de Veluwe | 7 år | mare | – | 64 | 15.6% | 715 417 | Visa |
| Iloveyou Butcher | 6 år | mare | – | 27 | 7.4% | 709 837 | Visa |
| Alvin C.G. | 12 år | gelding | – | 52 | 23.1% | 680 607 | Visa |
| Mellem Frost | 8 år | gelding | – | 46 | 41.3% | 677 003 | Visa |
| Millthalia | 6 år | mare | – | 22 | 59.1% | 664 513 | Visa |
| Belfort Rags | 8 år | gelding | – | 50 | 8% | 652 782 | Visa |
| Steady Countess | 4 år | mare | Eskilstuna | 20 | 25% | 643 461 | Visa |
| Lionel Mearas | 5 år | gelding | Bergsåker | 19 | 36.8% | 641 500 | Visa |
| Ray Of Sunshine | 5 år | mare | Solvalla | 19 | 26.3% | 635 893 | Visa |
| Noble Boy | 11 år | gelding | – | 111 | 4.5% | 623 819 | Visa |
| Neo Turbo | 9 år | gelding | Åby | 35 | 17.1% | 622 449 | Visa |
| Ecu de Mieloui | 12 år | gelding | – | 38 | 26.3% | 622 185 | Visa |
| Fuliggine Pal | 5 år | mare | Eskilstuna | 32 | 18.8% | 619 700 | Visa |
| Daddy Pop | 7 år | gelding | – | 37 | 35.1% | 619 147 | Visa |
| Mjölner Borken | 6 år | stallion | – | 31 | 32.3% | 616 697 | Visa |
| Taminara | 5 år | mare | – | 7 | 28.6% | 592 290 | Visa |
| Egon Vendil | 6 år | gelding | Gävle | 45 | 11.1% | 590 350 | Visa |
| Briskeby Pilen | 8 år | stallion | – | 44 | 20.5% | 590 247 | Visa |
| Patch Wibb | 10 år | gelding | – | 60 | 11.7% | 588 901 | Visa |
| Asakstjerne | 8 år | mare | – | 41 | 19.5% | 573 503 | Visa |
| Son of Sizzling | 10 år | gelding | – | 46 | 23.9% | 569 941 | Visa |
| Molly Jo Poof | 4 år | mare | – | 17 | 23.5% | 565 079 | Visa |
| Wellerman | 5 år | gelding | Eskilstuna | 17 | 41.2% | 557 133 | Visa |
| Fröyde | 9 år | gelding | – | 51 | 19.6% | 556 348 | Visa |
| J.J.Dragon | 7 år | gelding | Solvalla | 42 | 14.3% | 555 379 | Visa |
| Björn Borksson | 5 år | gelding | – | 40 | 32.5% | 541 432 | Visa |
| Pålly Tulla | 9 år | mare | – | 67 | 3% | 540 157 | Visa |
| Koogoo Gaagaa | 5 år | stallion | – | 23 | 47.8% | 538 056 | Visa |
| Aske Faks | 8 år | stallion | – | 47 | 23.4% | 527 197 | Visa |
| Asakblomst | 6 år | mare | – | 27 | 25.9% | 527 001 | Visa |
| Fröyu Jerken | 7 år | gelding | – | 69 | 7.2% | 510 222 | Visa |
| Voje Hero | 6 år | stallion | – | 15 | 33.3% | 496 445 | Visa |
| Horg Blessen | 5 år | gelding | – | 32 | 25% | 494 995 | Visa |
| Libertin | 10 år | gelding | – | 92 | 4.3% | 487 497 | Visa |
| Bork Tindra | 9 år | mare | – | 49 | 14.3% | 483 800 | Visa |
| Global Venture | 11 år | gelding | – | 37 | 13.5% | 479 599 | Visa |
| Look Like Gaagaa | 4 år | stallion | – | 14 | 57.1% | 477 304 | Visa |
| Overhead Panel | 5 år | gelding | – | 22 | 27.3% | 466 513 | Visa |
| Lättis | 10 år | gelding | – | 71 | 8.5% | 460 320 | Visa |
| Timestile R. | 5 år | stallion | – | 6 | 50% | 460 144 | Visa |
| Kent's Marre | 6 år | gelding | – | 34 | 17.6% | 460 004 | Visa |
| Nikki B.R. | 5 år | mare | – | 22 | 22.7% | 459 733 | Visa |
| Double Trouble E.P | 11 år | gelding | – | 75 | 9.3% | 459 108 | Visa |
| Ingmar Banker | 6 år | gelding | – | 30 | 23.3% | 453 607 | Visa |
| Roman Tile | 7 år | gelding | – | 62 | 11.3% | 451 159 | Visa |
| Tangen Braute | 15 år | stallion | – | 56 | 8.9% | 443 291 | Visa |
| Harkar | 10 år | stallion | – | 54 | 13% | 437 774 | Visa |
| Harriet Zet | 6 år | mare | Axevalla | 38 | 15.8% | 436 500 | Visa |
| Sioux Kung X. | 7 år | gelding | – | 41 | 17.1% | 428 145 | Visa |
| Niagara River | 6 år | mare | – | 11 | 18.2% | 425 225 | Visa |
| Silke Sjarmör | 6 år | stallion | – | 33 | 24.2% | 423 559 | Visa |
| Kong Amok | 9 år | stallion | – | 95 | 6.3% | 423 018 | Visa |
| The Bandit | 6 år | gelding | – | 44 | 20.5% | 421 865 | Visa |
| Bekir H.T.V. | 5 år | gelding | – | 23 | 26.1% | 421 128 | Visa |
| Bellton Memphis | 5 år | gelding | – | 16 | 43.8% | 419 112 | Visa |
| Father | 8 år | gelding | – | 57 | 10.5% | 417 185 | Visa |
| Mimmi Model | 7 år | mare | – | 52 | 11.5% | 411 407 | Visa |
| Rappterna | 8 år | mare | – | 49 | 6.1% | 410 870 | Visa |
| Mjölner Ty | 6 år | stallion | – | 26 | 30.8% | 410 020 | Visa |
| Harley Mosebo | 7 år | gelding | – | 53 | 9.4% | 399 279 | Visa |
| Regress W.F. | 6 år | mare | – | 43 | 9.3% | 394 109 | Visa |
| Mami Chulo | 8 år | mare | – | 79 | 7.6% | 393 023 | Visa |
| Papillon E.V. | 7 år | gelding | – | 38 | 13.2% | 392 941 | Visa |
| Halina | 3 år | mare | Eskilstuna | 6 | 66.7% | 387 500 | Visa |
| Elite Stjernen | 6 år | gelding | – | 55 | 16.4% | 384 495 | Visa |
| Black Mountain | 7 år | gelding | – | 34 | 17.6% | 383 953 | Visa |
| Alessio | 8 år | gelding | – | 49 | 20.4% | 382 162 | Visa |
| Yes Please | 7 år | mare | – | 10 | 70% | 377 410 | Visa |
| Flamenco Fer | 5 år | stallion | Solvalla | 8 | 37.5% | 377 249 | Visa |
| Minerva Sisu | 4 år | mare | – | 23 | 17.4% | 373 265 | Visa |
| G.G.d'Asti | 7 år | gelding | – | 27 | 25.9% | 371 709 | Visa |
| Huseby Sirius | 11 år | stallion | – | 64 | 9.4% | 366 521 | Visa |
| Vinner Lilja | 6 år | mare | – | 19 | 42.1% | 361 227 | Visa |
| Fly Top | 5 år | stallion | Solvalla | 9 | 33.3% | 359 372 | Visa |
| Tera | 8 år | mare | Axevalla | 72 | 4.2% | 357 200 | Visa |
| Furderud Faksa | 10 år | mare | – | 76 | 3.9% | 356 609 | Visa |
| Ready for Cash N.O | 5 år | gelding | – | 7 | 57.1% | 355 469 | Visa |
| Quick Tooma | 6 år | gelding | – | 39 | 15.4% | 355 193 | Visa |
| Soulmate Pellini | 5 år | gelding | Umåker | 20 | 20% | 349 900 | Visa |
| Chocoshotsun | 8 år | gelding | – | 35 | 25.7% | 340 929 | Visa |
| Glitrende Tider | 10 år | mare | – | 54 | 7.4% | 340 866 | Visa |
| Tryll | 8 år | gelding | – | 42 | 11.9% | 337 868 | Visa |
| Tysvär Mikkel | 9 år | gelding | – | 79 | 5.1% | 335 805 | Visa |
| G.R.Tintin | 7 år | mare | – | 41 | 12.2% | 333 859 | Visa |
| Support Young | 7 år | gelding | – | 35 | 17.1% | 331 434 | Visa |
| Waterloo Bonanza | 6 år | mare | – | 14 | 7.1% | 330 629 | Visa |
| Mas Gunnar | 7 år | gelding | – | 44 | 13.6% | 328 371 | Visa |
| Moses di Quattro | 7 år | gelding | – | 41 | 24.4% | 327 573 | Visa |
| Zimmer Grif | 11 år | gelding | – | 58 | 3.4% | 325 219 | Visa |
| Iode de Vauville | 8 år | mare | – | 40 | 17.5% | 323 975 | Visa |
| Villeneuf | 9 år | gelding | – | 19 | 31.6% | 322 367 | Visa |
| Taurus Crown | 5 år | gelding | Jägersro | 23 | 17.4% | 320 800 | Visa |
| Pain Train | 8 år | gelding | – | 36 | 19.4% | 320 359 | Visa |
| Rokke Faxa | 7 år | mare | – | 44 | 11.4% | 314 975 | Visa |
| Enjoythevictory SC | 10 år | gelding | – | 38 | 10.5% | 314 672 | Visa |
| Ingen | 7 år | gelding | – | 37 | 13.5% | 313 403 | Visa |
| Eirik af Sola | 7 år | gelding | – | 45 | 4.4% | 311 019 | Visa |
| Alsaker Tyra | 11 år | mare | – | 62 | 8.1% | 309 312 | Visa |
| Oskar | 8 år | stallion | – | 38 | 10.5% | 306 869 | Visa |
| Diabel | 7 år | mare | Solvalla | 9 | 55.6% | 305 884 | Visa |
| I Gotta Go | 6 år | gelding | – | 35 | 11.4% | 300 432 | Visa |
| Spik Ternar | 7 år | gelding | – | 37 | 10.8% | 300 215 | Visa |
| Eleonora Grif | 6 år | mare | Solvalla | 13 | 15.4% | 298 596 | Visa |
| Jackson La Marc | 6 år | gelding | – | 16 | 43.8% | 295 865 | Visa |
| Cobol Infinity | 6 år | mare | Östersund | 39 | 15.4% | 294 800 | Visa |
| Fortebraccio Font | 5 år | gelding | – | 16 | 25% | 293 137 | Visa |
| Boulder Vulcanus | 9 år | gelding | – | 84 | 7.1% | 287 422 | Visa |
| Clubber Lang | 8 år | gelding | – | 26 | 7.7% | 284 724 | Visa |
| Norbalder | 9 år | gelding | – | 30 | 10% | 283 928 | Visa |
| Aperfectcandy | 7 år | mare | – | 55 | 5.5% | 281 657 | Visa |
| Spike Day | 7 år | gelding | – | 52 | 11.5% | 279 901 | Visa |
| Ståle N.O. | 12 år | gelding | – | 43 | 11.6% | 277 001 | Visa |
| T.S.Tornado | 5 år | stallion | – | 33 | 9.1% | 276 197 | Visa |
| Söyset Norah | 6 år | mare | – | 47 | 0% | 275 853 | Visa |
| Fantus | 6 år | gelding | – | 38 | 7.9% | 275 749 | Visa |
| Sjöli Frökna | 10 år | mare | – | 69 | 4.3% | 275 133 | Visa |
| Best Vind | 6 år | mare | – | 17 | 29.4% | 272 871 | Visa |
| Mook | 7 år | mare | – | 29 | 10.3% | 271 038 | Visa |
| Bleke Best | 7 år | gelding | – | 32 | 15.6% | 268 733 | Visa |
| Mjölner Jördis | 6 år | mare | – | 22 | 22.7% | 265 022 | Visa |
| Hero Boom Bay | 7 år | stallion | – | 24 | 12.5% | 264 690 | Visa |
| Empire As | 6 år | stallion | – | 6 | 50% | 261 565 | Visa |
| Rusty Cage | 10 år | gelding | – | 33 | 27.3% | 253 429 | Visa |
| Just Hans | 6 år | gelding | – | 11 | 36.4% | 249 342 | Visa |
| Dragonfly | 10 år | stallion | – | 14 | 35.7% | 248 297 | Visa |
| Haugestad Hårfagre | 5 år | stallion | – | 12 | 41.7% | 248 284 | Visa |
| Lovesickle | 8 år | mare | – | 49 | 4.1% | 243 058 | Visa |
| Ramstad Frekken | 10 år | stallion | – | 8 | 37.5% | 241 816 | Visa |
| Febe | 6 år | mare | – | 32 | 3.1% | 240 457 | Visa |
| Snyggen | 11 år | gelding | – | 67 | 4.5% | 238 321 | Visa |
| Ludovie Sisu | 5 år | gelding | Skellefteå | 26 | 11.5% | 234 888 | Visa |
| Kenzo Benois | 6 år | gelding | – | 12 | 41.7% | 234 416 | Visa |
| Kaboom D.K. | 5 år | stallion | – | 16 | 50% | 230 367 | Visa |
| Watch me Explode | 9 år | gelding | – | 48 | 6.3% | 224 183 | Visa |
| Stein Fröy | 10 år | gelding | – | 28 | 17.9% | 223 913 | Visa |
| Komnes Prinsessa | 8 år | mare | – | 47 | 10.6% | 222 908 | Visa |
| Prada Boko | 4 år | mare | Gävle | 17 | 5.9% | 222 800 | Visa |
| Carezza | 5 år | mare | Eskilstuna | 20 | 20% | 221 800 | Visa |
| Mark Schermer | 7 år | gelding | – | 19 | 31.6% | 221 698 | Visa |
| Hå Kaisar | 5 år | gelding | – | 20 | 20% | 220 389 | Visa |
| Loveheart C.O. | 7 år | mare | – | 36 | 22.2% | 214 917 | Visa |
| Grantorino Font | 4 år | gelding | – | 9 | 22.2% | 213 591 | Visa |
| Arona N.O. | 5 år | mare | – | 36 | 8.3% | 212 974 | Visa |
| Storm Jokern | 5 år | gelding | – | 17 | 52.9% | 212 803 | Visa |
| Exquisite Pompom | 7 år | gelding | – | 45 | 11.1% | 212 202 | Visa |
| Malone | 5 år | gelding | – | 15 | 13.3% | 209 704 | Visa |
| Stigpå | 7 år | gelding | – | 12 | 8.3% | 208 706 | Visa |
| Tiger Tile | 5 år | gelding | – | 8 | 50% | 208 309 | Visa |
| Kid Arc | 6 år | gelding | – | 30 | 20% | 206 590 | Visa |
| Dalstad Ask | 5 år | gelding | – | 21 | 19% | 206 081 | Visa |
| Uncia | 10 år | gelding | – | 26 | 26.9% | 205 153 | Visa |
| Hå Iris | 6 år | mare | – | 38 | 7.9% | 204 123 | Visa |
| True North | 5 år | gelding | Åby | 24 | 4.2% | 203 600 | Visa |
| Silke Odin | 4 år | gelding | – | 12 | 25% | 203 577 | Visa |
| Ebano d'Arc | 6 år | stallion | Solvalla | 17 | 0% | 203 175 | Visa |
| Sammy Boy | 5 år | gelding | – | 6 | 16.7% | 202 235 | Visa |
| Holger J.J. | 7 år | gelding | – | 44 | 4.5% | 200 634 | Visa |
| Pure Keyla | 5 år | mare | – | 33 | 6.1% | 199 717 | Visa |
| Hvalstad Ty | 6 år | stallion | – | 30 | 10% | 198 091 | Visa |
| Horg Faxen | 10 år | gelding | – | 12 | 33.3% | 194 780 | Visa |
| Ram Jam | 3 år | gelding | – | 5 | 0% | 192 794 | Visa |
| Aner Ikke | 14 år | gelding | – | 17 | 17.6% | 192 483 | Visa |
| Prektig | 8 år | mare | – | 13 | 23.1% | 191 304 | Visa |
| Manhattan Trot | 5 år | stallion | – | 30 | 10% | 191 274 | Visa |
| N.O.Boy | 9 år | stallion | – | 44 | 2.3% | 191 214 | Visa |
| Hå Ella | 4 år | mare | – | 20 | 0% | 186 145 | Visa |
| Vimo Borken | 8 år | gelding | – | 25 | 16% | 185 968 | Visa |
| Elton Rags | 4 år | gelding | – | 24 | 12.5% | 184 953 | Visa |
| Nelson Heidi | 8 år | mare | – | 17 | 29.4% | 181 743 | Visa |
| Korsico Decoy | 6 år | stallion | – | 38 | 2.6% | 180 552 | Visa |
| G.G.Egri | 6 år | gelding | – | 12 | 33.3% | 176 372 | Visa |
| Spang Sirius | 10 år | gelding | – | 12 | 33.3% | 176 370 | Visa |
| Kalida | 5 år | mare | – | 11 | 36.4% | 175 109 | Visa |
| Jiminy Cricket | 7 år | gelding | – | 40 | 2.5% | 173 120 | Visa |
| Good Luck Söhus | 8 år | gelding | – | 29 | 6.9% | 171 191 | Visa |
| Voyle Lina | 9 år | mare | – | 28 | 17.9% | 169 141 | Visa |
| B.W.T.Hopi | 7 år | mare | – | 34 | 8.8% | 164 273 | Visa |
| Finnskog Lizzie | 8 år | mare | – | 39 | 5.1% | 163 390 | Visa |
| Guitar Man E.P. | 7 år | gelding | – | 33 | 6.1% | 162 417 | Visa |
| Stoneisle Unique | 7 år | mare | – | 20 | 10% | 160 984 | Visa |
| Ellevillevito | 5 år | stallion | – | 27 | 11.1% | 160 691 | Visa |
| Leroy B.R. | 7 år | gelding | – | 17 | 23.5% | 159 891 | Visa |
| Toni Barosso | 7 år | gelding | – | 26 | 11.5% | 159 833 | Visa |
| Lannem Sokken | 5 år | stallion | – | 13 | 30.8% | 158 774 | Visa |
| Linde Hövding | 5 år | gelding | – | 17 | 23.5% | 156 395 | Visa |
| L.B.Lomen | 5 år | gelding | – | 34 | 2.9% | 149 653 | Visa |
| Lykkje Trolla | 4 år | mare | – | 12 | 16.7% | 148 292 | Visa |
| N.O.Diva | 5 år | mare | – | 20 | 5% | 146 492 | Visa |
| Treasure Tile | 5 år | mare | – | 19 | 5.3% | 144 456 | Visa |
| Eng Lynet | 5 år | gelding | – | 25 | 4% | 143 890 | Visa |
| Thinker Monkey | 5 år | stallion | – | 8 | 25% | 141 883 | Visa |
| Björlimindi | 6 år | mare | – | 6 | 33.3% | 141 298 | Visa |
| Lipstick Lies | 4 år | mare | – | 14 | 7.1% | 140 462 | Visa |
| Keep The Faith | 5 år | mare | – | 12 | 25% | 140 139 | Visa |
| Aniara C.D. | 4 år | mare | Färjestad | 12 | 16.7% | 138 800 | Visa |
| Stoneisle Storm | 9 år | gelding | – | 36 | 11.1% | 138 381 | Visa |
| Radinka Vrijthout | 6 år | mare | – | 6 | 66.7% | 136 590 | Visa |
| S.K.'s GentleTrick | 7 år | mare | – | 18 | 27.8% | 134 736 | Visa |
| Crackeur | 4 år | gelding | – | 8 | 25% | 133 052 | Visa |
| Hvalstad Hilde | 9 år | mare | – | 16 | 6.3% | 132 674 | Visa |
| Secret Ale | 4 år | gelding | – | 11 | 18.2% | 132 590 | Visa |
| Secondstartotherig | 7 år | mare | – | 17 | 17.6% | 132 496 | Visa |
| Katoki | 5 år | gelding | – | 12 | 25% | 131 038 | Visa |
| New York Lobell | 6 år | gelding | – | 13 | 23.1% | 129 136 | Visa |
| Rebellion N.O. | 5 år | gelding | – | 17 | 5.9% | 126 913 | Visa |
| Shahjahan T.H. | 6 år | stallion | – | 15 | 26.7% | 126 739 | Visa |
| Vik Tor | 5 år | gelding | – | 18 | 16.7% | 125 475 | Visa |
| Rambo Tooma | 5 år | gelding | – | 22 | 18.2% | 125 114 | Visa |
| Hvalstad Lill | 7 år | mare | – | 23 | 4.3% | 124 998 | Visa |
| Åsanyxa | 6 år | mare | – | 14 | 21.4% | 123 997 | Visa |
| Maze Craze Ass | 7 år | gelding | – | 24 | 4.2% | 121 877 | Visa |
| India Shadow | 6 år | mare | – | 17 | 5.9% | 118 082 | Visa |
| Contessa O.E. | 5 år | mare | Halmstad | 8 | 25% | 117 500 | Visa |
| Thai Targaryan | 9 år | gelding | – | 17 | 0% | 117 135 | Visa |
| Caviar's Dream | 11 år | gelding | – | 14 | 21.4% | 115 230 | Visa |
| Cocktail Spirit | 4 år | mare | – | 15 | 6.7% | 114 275 | Visa |
| Therideofalifetime | 6 år | gelding | – | 14 | 14.3% | 114 126 | Visa |
| Alm Kvint | 4 år | gelding | – | 17 | 17.6% | 113 706 | Visa |
| Gulangyu Island | 5 år | mare | Bergsåker | 12 | 16.7% | 112 500 | Visa |
| Matteo Wibb | 5 år | gelding | – | 28 | 7.1% | 111 468 | Visa |
| Ludvig Cash | 4 år | gelding | – | 7 | 85.7% | 108 963 | Visa |
| Lex Avenger | 5 år | gelding | – | 8 | 50% | 106 931 | Visa |
| Gaby Love Winner | 4 år | stallion | Eskilstuna | 8 | 25% | 106 551 | Visa |
| Caprice | 4 år | mare | – | 13 | 15.4% | 106 499 | Visa |
| Bully Pepper | 4 år | stallion | – | 8 | 12.5% | 105 379 | Visa |
| Lucas Scott | 5 år | stallion | – | 22 | 9.1% | 105 153 | Visa |
| Best Rauen | 5 år | gelding | – | 18 | 11.1% | 104 969 | Visa |
| Marabou Sisu | 4 år | mare | Gävle | 17 | 0% | 104 500 | Visa |
| Joie De Vivre | 7 år | mare | – | 20 | 0% | 104 421 | Visa |
| Nume Bris | 12 år | mare | – | 12 | 25% | 104 115 | Visa |
| Diva Djerv | 6 år | mare | – | 8 | 25% | 103 659 | Visa |
| Global Hades | 3 år | gelding | Rättvik | 7 | 0% | 102 500 | Visa |
| Karlas | 9 år | stallion | – | 6 | 0% | 102 265 | Visa |
| World of Love | 10 år | mare | – | 15 | 13.3% | 102 261 | Visa |
| Shackhills Dragon | 5 år | stallion | Solvalla | 14 | 7.1% | 102 231 | Visa |
| Tinni Love | 5 år | mare | – | 20 | 0% | 102 223 | Visa |
| Nordby Eng | 5 år | stallion | – | 25 | 0% | 101 433 | Visa |
| Luisa Sisu | 5 år | mare | – | 17 | 5.9% | 100 390 | Visa |
| Full Fräs E.E. | 4 år | stallion | – | 15 | 0% | 95 454 | Visa |
| Clyde | 4 år | gelding | Färjestad | 7 | 28.6% | 94 500 | Visa |
| Knockles | 5 år | stallion | – | 14 | 28.6% | 94 183 | Visa |
| Borups Diamant | 4 år | mare | – | 16 | 6.3% | 93 713 | Visa |
| Black Magic N.O. | 5 år | gelding | – | 22 | 9.1% | 92 554 | Visa |
| Come on Dora | 5 år | mare | – | 19 | 5.3% | 92 218 | Visa |
| Jo Wilfried Zet | 4 år | gelding | – | 6 | 33.3% | 91 872 | Visa |
| Highlight Gogo | 3 år | mare | – | 7 | 28.6% | 91 649 | Visa |
| Indian Summer | 4 år | mare | – | 8 | 37.5% | 90 533 | Visa |
| Herecomes Gardenia | 7 år | mare | – | 13 | 0% | 90 407 | Visa |
| Nonstop Bonanza | 4 år | gelding | – | 14 | 7.1% | 89 916 | Visa |
| Dixie Chick N.O. | 5 år | mare | – | 18 | 11.1% | 89 238 | Visa |
| Larissa B.R. | 7 år | mare | – | 19 | 5.3% | 89 173 | Visa |
| Kadu Moseby | 5 år | gelding | – | 11 | 45.5% | 88 399 | Visa |
| Norheim Prinsen | 5 år | gelding | – | 15 | 13.3% | 87 179 | Visa |
| Ferdi | 4 år | mare | – | 6 | 50% | 86 815 | Visa |
| Polle Gnisten | 8 år | gelding | – | 23 | 8.7% | 86 649 | Visa |
| Maffia Mearas | 4 år | stallion | – | 11 | 9.1% | 86 068 | Visa |
| Torderud Järva | 8 år | mare | – | 25 | 8% | 85 046 | Visa |
| Id Duchess | 5 år | mare | – | 16 | 6.3% | 83 829 | Visa |
| Nordlys Vinter | 8 år | gelding | – | 6 | 66.7% | 83 536 | Visa |
| Diggins N.O. | 5 år | mare | – | 19 | 10.5% | 83 015 | Visa |
| Reiremo Svarten | 9 år | stallion | – | 16 | 0% | 82 727 | Visa |
| Lucas Silvåkra | 6 år | gelding | – | 17 | 11.8% | 80 736 | Visa |
| Atomic Pepper | 3 år | stallion | – | 6 | 50% | 79 832 | Visa |
| Gangsters Pirat | 5 år | gelding | – | 13 | 15.4% | 79 178 | Visa |
| Fenwick Gene | 4 år | gelding | – | 10 | 0% | 78 374 | Visa |
| Shiloh | 5 år | mare | – | 10 | 20% | 77 410 | Visa |
| Macy Mahara's R.T. | 4 år | mare | – | 6 | 16.7% | 77 037 | Visa |
| Pandemi | 6 år | mare | – | 23 | 0% | 76 368 | Visa |
| Just In Time N.O. | 7 år | gelding | – | 13 | 15.4% | 76 311 | Visa |
| Code Young | 8 år | gelding | – | 12 | 8.3% | 75 940 | Visa |
| Vincent Sun | 6 år | gelding | – | 6 | 33.3% | 75 926 | Visa |
| Triviums Whin Whin | 5 år | mare | – | 15 | 6.7% | 75 886 | Visa |
| Mighty River | 6 år | gelding | – | 14 | 7.1% | 75 075 | Visa |
| Mowgli Pouz | 5 år | gelding | – | 17 | 5.9% | 74 886 | Visa |
| Jael Tiamo | 8 år | mare | – | 19 | 10.5% | 74 493 | Visa |
| Chariots of Fire | 4 år | gelding | – | 4 | 50% | 74 416 | Visa |
| Kap Svein | 9 år | gelding | – | 7 | 14.3% | 73 866 | Visa |
| Callela Classico | 4 år | gelding | Solvalla | 7 | 14.3% | 71 027 | Visa |
| Supreme Sund | 8 år | mare | – | 19 | 5.3% | 70 802 | Visa |
| Mai Sola | 4 år | mare | – | 8 | 25% | 70 750 | Visa |
| Red Bull Boko | 3 år | gelding | Eskilstuna | 6 | 16.7% | 70 000 | Visa |
| Sjöli Albert | 6 år | gelding | – | 19 | 5.3% | 69 631 | Visa |
| Hillary Hei | 5 år | mare | Åby | 16 | 6.3% | 69 376 | Visa |
| Infinity Wise L. | 3 år | mare | – | 3 | 33.3% | 68 640 | Visa |
| T.B.'s TröllCeline | 8 år | mare | – | 23 | 0% | 66 495 | Visa |
| Millie Ö.K. | 7 år | mare | – | 10 | 40% | 66 179 | Visa |
| L'ile Rousse Decoy | 5 år | stallion | – | 9 | 11.1% | 65 695 | Visa |
| Nathali B.R. | 5 år | mare | – | 11 | 18.2% | 64 538 | Visa |
| Mercurios Di Piolo | 5 år | gelding | – | 11 | 27.3% | 64 215 | Visa |
| Lionel | 4 år | gelding | – | 11 | 18.2% | 63 870 | Visa |
| Phantom Rex | 8 år | gelding | – | 31 | 0% | 61 979 | Visa |
| Jacks Cross | 6 år | gelding | – | 6 | 16.7% | 60 955 | Visa |
| Daisy Love N.O. | 6 år | mare | – | 8 | 12.5% | 60 433 | Visa |
| Alfa Frost | 7 år | gelding | – | 10 | 10% | 60 044 | Visa |
| Beauty Bris | 5 år | mare | – | 10 | 10% | 59 947 | Visa |
| Huff N.Puff | 4 år | gelding | Solvalla | 6 | 0% | 58 500 | Visa |
| Grove's Poppy Poof | 3 år | mare | – | 4 | 0% | 58 025 | Visa |
| G.Tore | 9 år | gelding | – | 15 | 6.7% | 57 860 | Visa |
| Grand Duke N.O. | 4 år | gelding | – | 6 | 33.3% | 57 105 | Visa |
| Iconic Ride | 6 år | mare | – | 7 | 14.3% | 56 374 | Visa |
| Amazing Secret | 3 år | stallion | – | 7 | 0% | 56 218 | Visa |
| Iena Downs | 6 år | mare | – | 10 | 10% | 54 062 | Visa |
| Rim Bay Ray | 5 år | gelding | – | 14 | 7.1% | 54 001 | Visa |
| Love Lee Hook | 5 år | gelding | – | 13 | 7.7% | 53 482 | Visa |
| Touchtoomuch | 6 år | mare | – | 12 | 8.3% | 52 830 | Visa |
| Tickettothemoon | 6 år | stallion | – | 12 | 0% | 52 759 | Visa |
| Just in Case | 3 år | mare | – | 6 | 16.7% | 52 666 | Visa |
| Welldone Jackie | 4 år | mare | – | 11 | 0% | 52 568 | Visa |
| Odessa B.R. | 4 år | mare | – | 8 | 12.5% | 51 665 | Visa |
| Frier Karma | 8 år | mare | – | 10 | 10% | 51 588 | Visa |
| Odd Fellow Boko | 5 år | gelding | – | 12 | 8.3% | 51 374 | Visa |
| Moderna | 5 år | mare | Solvalla | 18 | 5.6% | 51 294 | Visa |
| Lucifer | 4 år | gelding | – | 5 | 40% | 51 097 | Visa |
| Thor F.I. | 5 år | stallion | – | 11 | 9.1% | 50 599 | Visa |
| Oddvin | 5 år | stallion | – | 12 | 0% | 49 563 | Visa |
| Ligoogoo Keka | 4 år | mare | – | 11 | 9.1% | 49 543 | Visa |
| Ravinas Rabagast | 4 år | gelding | – | 5 | 20% | 48 171 | Visa |
| Heike Fra Skaråsen | 5 år | gelding | – | 9 | 11.1% | 47 529 | Visa |
| Darryl Vice | 3 år | stallion | – | 4 | 25% | 47 500 | Visa |
| Alm Modin | 6 år | gelding | – | 6 | 16.7% | 47 486 | Visa |
| Gaagaa Classic | 5 år | mare | – | 6 | 16.7% | 47 456 | Visa |
| Definitif N.O. | 5 år | mare | – | 12 | 0% | 47 149 | Visa |
| West Mont Blanc | 5 år | gelding | – | 7 | 14.3% | 46 914 | Visa |
| Pave Berit | 6 år | mare | – | 12 | 8.3% | 45 625 | Visa |
| Kleppe Nido | 10 år | gelding | – | 13 | 0% | 45 030 | Visa |
| Krokli Kongen | 10 år | gelding | – | 20 | 0% | 44 994 | Visa |
| Patuzzo | 5 år | mare | – | 6 | 16.7% | 44 914 | Visa |
| Dirty Shirley | 4 år | mare | – | 6 | 33.3% | 44 763 | Visa |
| Braastad Kompis | 4 år | gelding | – | 7 | 14.3% | 42 573 | Visa |
| Pave Jerkeld | 5 år | gelding | – | 21 | 4.8% | 41 653 | Visa |
| Medaljon | 3 år | mare | – | 2 | 50% | 41 500 | Visa |
| Leo Sus | 4 år | gelding | – | 6 | 16.7% | 41 396 | Visa |
| Fammi | 7 år | mare | – | 6 | 0% | 40 330 | Visa |
| LodinsGjenstridige | 4 år | gelding | – | 6 | 16.7% | 39 873 | Visa |
| Stonecapes Xantee | 5 år | stallion | – | 6 | 16.7% | 38 064 | Visa |
| Rödmyrsguten | 5 år | gelding | – | 9 | 11.1% | 38 054 | Visa |
| Mjölner Desverre | 4 år | stallion | – | 4 | 0% | 38 000 | Visa |
| Swan's Heart | 8 år | mare | – | 13 | 0% | 37 091 | Visa |
| Linda Bork | 4 år | mare | – | 6 | 16.7% | 36 729 | Visa |
| Söyset Storm | 5 år | gelding | – | 17 | 0% | 36 027 | Visa |
| Brenne Viktor | 3 år | gelding | – | 2 | 100% | 35 999 | Visa |
| Trixie Lady | 7 år | mare | – | 9 | 0% | 35 748 | Visa |
| Helin Prinsen | 5 år | gelding | – | 10 | 0% | 35 553 | Visa |
| Finolo Bello | 11 år | gelding | – | 7 | 0% | 35 383 | Visa |
| Legacy Rock | 5 år | stallion | – | 6 | 33.3% | 35 054 | Visa |
| Well Weekend | 3 år | mare | – | 1 | 100% | 35 000 | Visa |
| Lady Bug | 4 år | mare | – | 6 | 0% | 34 687 | Visa |
| Mountain Star | 5 år | gelding | – | 10 | 0% | 34 653 | Visa |
| Djerv | 7 år | gelding | – | 15 | 0% | 34 641 | Visa |
| Gogo Gucci | 8 år | gelding | – | 6 | 16.7% | 34 493 | Visa |
| Farmer's Jolene | 5 år | mare | – | 7 | 14.3% | 34 247 | Visa |
| Lafayette | 4 år | mare | – | 8 | 0% | 34 167 | Visa |
| Kamiro | 5 år | gelding | – | 6 | 0% | 33 397 | Visa |
| Ready for Capri | 6 år | gelding | – | 7 | 0% | 32 842 | Visa |
| The Boggi Man | 5 år | gelding | – | 10 | 0% | 31 569 | Visa |
| Neslands Gnist | 9 år | gelding | – | 6 | 16.7% | 31 457 | Visa |
| Tamos Teddine | 10 år | mare | – | 6 | 0% | 31 349 | Visa |
| Classistile | 5 år | mare | – | 7 | 0% | 30 708 | Visa |
| Fröken Lara | 5 år | mare | – | 10 | 0% | 30 098 | Visa |
| Lafayette Shadow | 4 år | mare | – | 7 | 14.3% | 29 908 | Visa |
| Pretty Bris | 6 år | mare | – | 19 | 0% | 29 630 | Visa |
| Elegant Legs | 5 år | mare | – | 9 | 0% | 29 531 | Visa |
| Kiss Goodbye D.K. | 5 år | gelding | – | 12 | 0% | 29 488 | Visa |
| Love Sandy Diamond | 4 år | gelding | – | 6 | 0% | 29 249 | Visa |
| Callela Viptag | 5 år | gelding | – | 5 | 0% | 29 208 | Visa |
| Madde | 11 år | mare | – | 11 | 0% | 28 812 | Visa |
| Balder Irma | 5 år | mare | – | 6 | 16.7% | 28 692 | Visa |
| Gentleman N.O. | 4 år | stallion | – | 6 | 0% | 28 052 | Visa |
| Karma L.C. | 5 år | mare | – | 8 | 0% | 27 660 | Visa |
| Löset Odin | 6 år | gelding | – | 6 | 16.7% | 26 641 | Visa |
| Å La SenjåritaE.E. | 4 år | mare | – | 5 | 20% | 26 500 | Visa |
| Fröken Fyrrig | 11 år | mare | – | 7 | 0% | 25 107 | Visa |
| Quarterback N.O. | 6 år | gelding | – | 5 | 20% | 24 432 | Visa |
| Lady Caroline | 4 år | mare | – | 8 | 0% | 23 999 | Visa |
| Elle Stjerna | 5 år | mare | – | 6 | 0% | 23 666 | Visa |
| Petit Piton Boko | 4 år | mare | – | 6 | 16.7% | 23 320 | Visa |
| Maud C.K. | 3 år | mare | – | 2 | 50% | 23 208 | Visa |
| Imperio | 3 år | stallion | – | 2 | 0% | 23 181 | Visa |
| Cash Or Credit | 4 år | mare | – | 3 | 33.3% | 22 117 | Visa |
| Shez Her Last | 5 år | mare | – | 6 | 0% | 21 650 | Visa |
| Ros Lynet | 4 år | gelding | – | 7 | 0% | 20 759 | Visa |
| Stens Turboboy | 4 år | gelding | Halmstad | 3 | 0% | 20 500 | Visa |
| Alm Tea | 8 år | mare | – | 6 | 0% | 20 199 | Visa |
| Sjågodtnå | 7 år | gelding | – | 6 | 0% | 18 926 | Visa |
| Friendly Bomber | 4 år | mare | – | 9 | 11.1% | 16 997 | Visa |
| Åser Vilja | 4 år | mare | – | 6 | 0% | 15 249 | Visa |
| Jerry D.K. | 6 år | gelding | – | 6 | 0% | 13 456 | Visa |
| Flyin' High | 3 år | mare | Jägersro | 3 | 0% | 13 300 | Visa |
| Miniekspressen | 4 år | stallion | – | 2 | 50% | 13 291 | Visa |
| Torilas | 6 år | gelding | – | 6 | 0% | 12 253 | Visa |
| Bol Anna N.O. | 6 år | mare | – | 6 | 0% | 11 583 | Visa |
| N.O.Vici | 7 år | mare | – | 8 | 0% | 11 093 | Visa |
| Lady Gaagaa Sejer | 4 år | mare | – | 6 | 16.7% | 10 267 | Visa |
| Storlös Borka | 4 år | mare | – | 3 | 0% | 10 082 | Visa |
| Fiftyshadesofsun | 3 år | mare | – | 1 | 0% | 8 500 | Visa |
| Gamnes Pokerface | 7 år | gelding | – | 3 | 0% | 7 376 | Visa |
| L.I.Engla | 3 år | mare | – | 1 | 0% | 7 000 | Visa |
| Lucas Boy | 5 år | gelding | – | 6 | 0% | 6 894 | Visa |
| Jason Crump D.K. | 6 år | gelding | – | 6 | 0% | 6 614 | Visa |
| Excited Chip | 4 år | stallion | – | 1 | 0% | 6 500 | Visa |
| Agayash | 8 år | stallion | – | 7 | 0% | 6 046 | Visa |
| Roxy Ter Velpe | 6 år | mare | – | 6 | 0% | 3 962 | Visa |
| Mythical Oscar | 4 år | gelding | – | 1 | 0% | 3 275 | Visa |
| Harley F.I. | 5 år | gelding | – | 6 | 0% | 3 000 | Visa |
| Diabolus W.H. | 3 år | gelding | – | 1 | 0% | 3 000 | Visa |
| Holter Maud | 3 år | mare | – | 1 | 0% | 2 300 | Visa |
| Skeie Mathea | 3 år | mare | – | 1 | 0% | 2 300 | Visa |
| Bae Mania | 3 år | mare | – | 1 | 0% | 1 500 | Visa |
| Ruuds Odin | 4 år | gelding | – | 1 | 0% | 1 500 | Visa |
| Valle Ruska | 4 år | mare | – | 2 | 0% | 1 500 | Visa |
| Amore | 4 år | mare | Färjestad | 0 | 0% | 0 | Visa |